klocki dla dzieci

Klocki dla dzieci z drewna – jakie mają zalety?

Klocki dla dzieci drewniane to alternatywa dla bardziej powszechnej, plastikowej wersji. Na rynku można je znaleźć w wielu wariantach, dlatego sprawdzą się jako prezent dla chłopców i dziewczynek. Jakie zalety mają drewniane klocki dla dzieci i jakie najlepiej wybrać? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Jakie klocki dla najmniejszych dzieci?

Gdy wybierasz pierwsze klocki, warto pamiętać, że najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo zabawki. Podstawą są atesty, które należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności. Klocki dla najmłodszych nie powinny też zawierać mnóstwa elementów, ponieważ tak małe dziecko musi dopiero odkryć zabawę. Zbyt duża ilość klocków może przytłoczyć takiego maluszka. Przede wszystkim zwróć uwagę dla jakiego wieku dedykowane są zabawki – sprawdź minimalny, sugerowany przez producenta wiek malucha.

Jakie klocki dla dzieci z drewna są najlepsze?

Klocki dają dziecku wiele możliwości zabawy. Można z nich wybudować wszystko, o czym dziecko tylko marzy. Zabawki drewna dostępne są w wielu modelach, dlatego zapewnić zajęcie na długi czas. Klocki to zabawka uniwersalna i ponadczasowa.

Jeśli chcemy wciąż urozmaicać maluchowi zabawę, możemy rozejrzeć się za klockami tematycznymi: zwierzątka, samochodziki itp. Dostępne są też drewniane klocki magnetyczne, których zaletą są walory edukacyjne – uczą małe dzieci precyzji. Nawet jeśli wybieramy zabawkę dla rocznego malucha, możemy wybrać model z cyferkami, czy też literkami.

Dlaczego klocki dla dzieci drewniane dla dzieci to dobry pomysł?

Główną zaletą tej zabawki jest trwałość drewna. Bardzo trudno je zniszczyć, a już na pewno nie jest to możliwe podczas rzucenia klockiem o podłogę.  Spełniają też funkcję edukacyjną, ponieważ klocki z literkami pomogą nauczyć dziecko rozpoznawać literki, by później samodzielnie tworzyć proste wyrazy.

Jakie klocki dla dzieci wybrać?

Klocki drewniane dla najmłodszych powinny składać  z dużych elementów. Pozwoli im to wykorzystywać wiele form zabawy.  Klocki dla dzieci z drewna są wykonane naturalnego tworzywa, co jest bezpieczne dla małych dzieci. Dodatkową zaletą jest uniwersalność tej zabawki, ponieważ sprawdzą się zarówno u dziewczynek, jak i u chłopców.